جهت استفاده از خدمات سایت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

اصرار وزارت آموزش و پرورش بر تغییر نام آزمون ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد - آزمون امسال هم برگزار می‌شود

0 محصول
سبد خرید شما خالی است.
قیمت:
0 تومان
مالیات:
0 تومان
قیمت کل:
0 تومان
17
اردیبهشت
1397
$newsTitle

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، گفت: آزمون ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد برگزار نمی‌شود ومدارس مذکور با روش‌های جایگزین دانش‌آموزان را پذیرش می‌کنند.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عبدالرسول عمادی در مصاحبه با رادیو پیام اظها رکرد: آزمون سمپاد برای ورود به پایه دهم مانند سال‌های قبل برگزار می شود اما براساس دستور وزارت آموزش وپرورش هیچ آزمونی برای ورود دانش آموزان به پایه هفتم برگزار نمی‌شود، اما با روش های جایگزین مانند مصاحبه گفتگو دانش آموزان جذب مدارس استعدادهای درخشان می‌شوند.

وی افزود: در راستای سیاست‌های جدید آموزش و پرورش، در سال 97، هیچ آزمونی برای ورود دانش‌آموزان به پایه هفتم برگزار نمی‌شود، اما اینکه دانش‌آموزان با چه روشی جذب مدارس استعدادهای درخشان شوند، در روزهای آینده از سوی وزارتخانه اعلام می‌شود.

عمادی تصریح کرد: طبق آنچه آموزش و  پرورش به مناطق ابلاغ کرده است ، برگزاری آزمون برای ورود به مدارس ممنوع است و ادارت آموزش وپرورش مناطق بر این موضوع مراقبت می کنند، اما ممکن است مدارس با روش های دیگری اقدام به پذیرش دانش آموز کنند.

گفتنی است؛ روز گذشته در خبر ساعت 14 شبکه 1 سیما، خبر نادرستی مبنی بر برگزاری آزمون پایه هفتم منتشر شده بود.

شایان ذکر است شیوه نامه پذیرش دانش آموزان پایه هفتم در مدارس خاص منتشر و اطلاع رسانی خواهد شد و موضع رسمی وزارت آموزش و پرورش در این زمینه از طریق سایت وزارت آموزش و پرورش اعلام می شود.

 

کامنت ها

تعداد کامنت ها0

    اولین پیام باشید

کامنت شما

توضیحات