جهت استفاده از خدمات سایت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

آزمون شماره 2 استعدادهای درخشان ماخ در پایه های چهارم تا ششم ابتدایی برگزار شد

0 محصول
سبد خرید شما خالی است.
قیمت:
0 تومان
مالیات:
0 تومان
قیمت کل:
0 تومان
28
مهر
1396
$newsTitle

آزمون شماره ۲ شبیه‌ساز استعدادهای درخشان ماخ در پایه‌های چهارم تا ششم ابتدایی امروز جمعه به‌صورت هم زمان در بیش از ۵۰ حوزه در سراسر کشور برگزار شد. برای آشنایی بیشتر با این آزمون‌ها روی خبر کلیک کنید.

 

تفاوت و ویژگی‌های آزمون‌های آزمایشی ماخ...

 

مؤسسات فراوانی در زمینه خدمات‌رسانی و برگزاری آزمون‌های آزمایشی در کشور فعالیت می‌نمایند که هرکدام دارای «تیم طراحان سؤال» ویژه‌ی خود هستند. داوطلبان نیز خود را نسبت به سطح سؤالات و جامعه آماری این مؤسسات می‌سنجند. لذا این طراحان هستند که به روند مطالعه داوطلبان جهت می‌بخشند.

حال اگر طراحان این مؤسسات آشنایی کاملی با روند تغییرات در سؤالات و منابع داشته باشند و آزمون‌های آزمایشی خود را بر اساس این ایده‌های نو و منابع حقیقی آزمون اصلی طرح کنند، جهت مطالعه و پیشرفت داوطلبان را تصحیح و آن‌ها را از گمراهی و سردرگمی نجات می‌دهند. روندی کاملاً علمی و به دور از اضافه‌کاری داوطلبان و هدر رفتن زمان گران‌قدرشان.

متأسفانه گاهی با تأثیر تبلیغات، اطلاعات و آمارهای غلط، دانش‌آموزان از مسیر اصلی فاصله می‌گیرند و به سوی منابع و آزمون‌هایی کشیده می‌شوند که جز گمراهی و ضرر و از دست دادن فرصتی طلایی (ورود به مدارس تیزهوشان)، چیز دیگری برایشان ندارد.

حتی دیده شده گاهی معلمان مدارس نیز با این مشکل مواجه‌اند که نمی‌توانند داوطلبان را در مسیر درست هدایت کنند؛ زیرا آن‌ها نیز با منابع، تغییرات و ایده‌های نو آشنایی ندارند.

موسسه ماخ با داشتن تیمی از طراحان برتر کشور که غالباً عضو کمیته علمی سمپاد هستند یا همکاری نزدیکی با مدارس برتری مانند سمپاد داشته و دارند، شروع به برگزاری آزمون‌های آزمایشی با رویکرد ارزشیابی توصیفی در  ۳ مرحله برای پایه‌های اول تا سوم ابتدایی و در ۸ مرحله برای پایه‌های چهارم تا ششم و به صورت سراسری و متمرکز به‌صورت تستی در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ و در مقطع ابتدایی کرده است.

مؤسسه ماخ در سال 1395 در اولین سال تأسیس و اولین تجربه برگزاری آزمون، نسبت به دیگر مؤسسات در این زمینه موفقیت چشم‌گیری داشته که شرحی کوتاه از آن در ادامه آمده است:

 

- مشابهت ۱۴سؤال از آزمون‌های آزمایشی ماخ با آزمون اصلی ورودی مدارس تیزهوشان (در سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴)

 

- مشابهت ۲۶ سؤال از آزمون‌های آزمایشی ماخ با آزمون اصلی ورودی مدارس تیزهوشان (در سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵)

 

- برگزاری منظم آزمون‌ها با کمترین خطای ممکن در تصحیح و صدور کارنامه.

- آشنایی داوطلبان با تغییرات و ایده‌های تازه در آزمون اصلی.

- حفظ روند علمی مطالعه دانش‌آموزان، به دور از حاشیه و مسیرهای اشتباه.

- آمادگی داوطلبان برای شرکت در آزمون اصلی، پس از برگزاری ۸ مرحله آزمون‌های آزمایشی ماخ.

- داوطلبان با آرامش خاطر و تسلط بر مباحث آزمون، در جلسه آزمون اصلی حاضر شده و بهترین نتیجه را می‌گیرند.

- معلمان در سراسر کشور با سؤالات چالش‌برانگیز احتمالی آشنا شده و می‌توانند به داوطلبان در این زمینه کمک مؤثرتری نمایند.

- جامعه آماری بالاتر از دیگر مؤسسات برگزارکننده آزمون‌های آزمایشی تیزهوشان، یکی دیگر از افتخارات این مؤسسه است که باعث می‌شود داوطلبان رتبه دقیق‌تری نسبت به دیگر آزمون‌های موجود، دریافت نمایند.

- برگزاری آزمون در پایه‌های چهارم، پنجم و تشویق دانش‌آموزان این پایه‌ها به برنامه‌ریزی و تقویت توانایی‌های خود برای دست یافتن به نتیجه بهتر در پایه ششم.

- برگزاری آزمون در پایه‌های اول، دوم و سوم ابتدایی تنها در سه مرحله و به‌صورت هماهنگ کشوری و در قالب تشریحی.

- روش سنجشی تشریحی آزمون‌های ماخ در دوره‌ی اول ابتدایی منطبق بر الگوی سنجشی ارزشیابی توصیفی درنظام تحول بنیادین آموزش و پرورش است که مدیران و همکاران آموزشی را در هرچه بهتر اجرا کردن مصادیق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یاری می‌کند.

- با توجه به ابلاع آزمایشی طرح شهاب در مدارس دوره‌ی ابتدایی، نوع ارائه‌ی کارنامه‌ی توصیفی به ارائه‌ی تحلیل دقیق‌تر و شناسایی استعدادهای متناسب دانش‌آموز در این طرح کمک می‌کند.

 

 

 

کامنت ها

تعداد کامنت ها0

    اولین پیام باشید

کامنت شما

توضیحات