جهت استفاده از خدمات سایت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

آغاز به کار بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی با پیام رییس جمهوری

0 محصول
سبد خرید شما خالی است.
قیمت:
0 تومان
مالیات:
0 تومان
قیمت کل:
0 تومان
24
تیر
1397
$newsTitle

بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی ۲۰۱۸با قرائت پیام رییس جمهوری توسط وزیر آموزش وپرورش و با حضور دانش آموزان70 کشور دیروز در محل هتل اسپیناس پالاس آغاز شد. برای مشاهده‌ی گزارش تصویری برگزاری المپیاد جهانی زیست‌شناسی 2018 اینجا کلیک کنید.

 

 

به گزارش خبرنگار ما، درآغاز این مراسم، پیام حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری توسط سید محمد بطحایی وزیر آموزش وپرورش به این شرح قرائت شد. در این پیام آمده است، "برگزاری بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی را صمیمانه تبریک می‌گویم و برای همه شرکت کنندگان ارجمند و دست اندرکاران سختکوش آن آرزوی توفیق دارم.

 

 

نخبگی مجموعه‌ای از سه ویژگی هوش و استعداد، همت برجسته برای مطالعه و تحقیق و کار و تلاش و حوصله تحسین برانگیز برای پیگیری و ممارست است و نگاه عالمانه و حکیمانه به این ویژگی‌ها، روشن می‌کند که همه آنها نعمت و روزی خداوند بزرگ است و لذا دانش و نخبگی را باید در راه خداوند و برای خیر بندگان خدا، ارزانی داشت و آن را در خدمت حال و آینده جامعه، ملت و کشور قرار داد.

المپیاد جهانی زیست شناسی، میدانی برای تبادل اندیشه‌های دانش آموزان در زمینه علم زیست شناسی است و من امیدوارم میزبانی جمهوری اسلامی ایران در این المپیاد بزرگ علمی، فرصتی را فراهم آورد تا محیطی مناسب برای تبادل نظر کارشناسانه درباره کمیت و کیفیت آموزشی زیست شناسی در کشورهای عضو فراهم شود.

 

 

بدون تردید جوانان شرکت کننده در این المپیاد جهانی می‌توانند در این عرصه مهم بین‌المللی، تلاش کنند. اهمیت رشته زیست شناسی و توانایی‌های محققین و دانشمندان این رشته را برای حل مسایل آن مورد توجه قرار داده و در حد توان راه‌حل‌های ممکن را ارائه دهند.

به وزیر محترم آموزش و پرورش توصیه اکید دارم برنامه‌های مشابه این رخداد مهم را در رشته‌های دیگر علمی گسترش دهد و با میزبانی از شخصیت‌های معتبر علمی جهان، دعوت از جوانان پرشور و علاقمند کشورها، بستر لازم برای گفت‌وگوی بین فرهنگ‌ها را میسر نمایند.

دولت جمهوری اسلامی ایران، حضور تک تک جوانان و دانش‌آموزان شرکت کننده در این المپیاد را میمون و مبارک می‌داند و به همه آنان و سرپرستان و معلمان و همراهان آنان خوشامد می‌گوید.

 

 

این فرصت را مغتنم شمرده و به همه شما جوانان نخبه و نوید دهندگان آینده روشن کشور توصیه می‌کنم خانه پرافتخار میهن را با نیروی فکر و عزم و اراده، به گونه‌ای بسازید که شایسته این ملت و این تاریخ پر افتخار باشد. اطمینان دارم با استفاده از استعدادهای برتر و ظرفیت‌های فراوانی که در کشور وجود دارد، به جایگاه واقعی و شایسته خود دست خواهیم یافت."

سپس فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با بیان اینکه دانش آموزان ایران تا کنون بیش از ۶۸۰ مدال رنگی در المپیادها به ارمغان آورده اند و ایرانی که می‌سازند ایرانی آبادتر و شادتر خواهد بود، گفت: در المپیاد زیست شناسی میزبان دانش آموزانی از ۷۰ کشور هستیم.

 

 

وی افزود: اتفاق علمی که نشان می‌دهد ایران و ایرانی برای صلح گام برمی‌دارد و برای صلح قلم می‌زند.

مهاجرانی ادامه داد: وجود چنین رویدادهایی محلی برای تضارب اندیشه، گفت‌وگو و ساختن عالمی سرشار از صلح و دوستی است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: فرآیند اجرایی المپیاد از ۱۰ ماه گذشته شروع شد. این اتفاق یک اتفاق ملی است و باید از کسانی که با ما همراه‌اند و برای برگزاری المپیاد یاری رساندند، قدردانی کنم.

 

 

بنا بر همین گزارش، در این مراسم وزیر آموزش و پرورش همچنین از تمبر این المپیاد رونمایی کرد. ‌همچنین در ادامه مراسم دانش آموزان شرکت کننده با پرچم کشورهایشان رژه رفتند.

گفتنی است، المپیاد جهانی زیست شناسی٢٠١٨چهارمین میزبانی ایران در برگزاری المپیادهای جهانی است که در آن دویست و هفتاد دانش آموز از ٧٠ کشور جهان در روزهای ٢۴ تا ٣١ تیرماه در دو بخش تئوری و عملی به رقابت علمی با یکدیگر خواهند پرداخت و با آخرین دستاوردهای دانش آموزی در رشته زیست شناسی آشنا می شوند. ‏

 

 

دوره قبلی المپیاد جهانی زیست شناسی در انگلستان برگزار شده است که طی آن، دانش آموزان کشورمان به دو مدال طلا و دو نقره دست یافتند. ایران از سال ۱۹۹۹ و در دهمین دوره، به المپیاد زیست شناسی پیوست و از آن سال تا کنون در ۱۹دوره این المپیاد حضور ثابت و موفقی داشته است.

 

کامنت ها

تعداد کامنت ها0

    اولین پیام باشید

کامنت شما

توضیحات