جهت استفاده از خدمات سایت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

المپیادهای ادبی ایران (مرحله اول) جلد دوم ۱۳۸۴-۱۳۹۲

0 محصول
سبد خرید شما خالی است.
قیمت:
0 تومان
مالیات:
0 تومان
قیمت کل:
0 تومان
15,000 تومان
0 بار فروش
فاطمی
296
10
1202
بازدید
1
لایک

کتاب‌های ناب علاوه بر آنکه برای دانش‌آموزان مشتاق به حضور در مسابقه‌ها و المپیاد‌های علمی مفید است، برای کلیه‌ی دانش‌آموزانی که علاقه‌مند به فراگیری عمیق مطالب علمی در سطحی فراتر از برنامه‌های عادی مدارس هستند نیز سودمند خواهد بود. دانشجویان و دبیران محترم نیز می‌توانند از «کتاب‌های ناب» به‌عنوان مرجعی قابل اعتماد استفاده کنند.


پیش‌گفتار مؤلفان

المپیاد ادبی از دیگر المپیادهای علمی کشور جوان‌تر است. به اصرار برخی فرهنگ دوستان و همپای المپیادهای علمی محض، این المپیاد برگزار شد و تا سال‌ها تنها المپیاد در رشتة علوم انسانی به حساب می‌آمد. در این سال‌ها بارها شاهد تغییراتی در نحوة اجرا و مفاد امتحانی این آزمون بوده‌ایم. از آنجا که ادبیات موضوعی متن‌محور است، هر سال به عمد موارد امتحانی تغییر پیدا می‌کند تا دانش کلی داوطلبان سنجیده شود، نه فقط چند متن محدود شبیه کتاب‌های درسی. بنابراین ارائة کتاب آزمون المپیادهای ادبی با سایر المپیادها اندکی متفاوت است. این کتاب برای کسانی که می‌خواهند ادبیات را در سطحی فراتر از معمول فرا بگیرند، منبع قابل اعتمادی است به‌ویژه برای داوطلبانی که می‌خواهند با روال‌های چند سال اخیر این المپیاد آشنا شوند.

مؤلفان کتاب در تهیة پاسخنامه به پاسخ‌های باشگاه دانش‌پژوهان نظر داشته‌اند، ولی موارد لازم را توضیح داده‌اند. با مروری بر پاسخ‌های تشریحی کتاب، خواننده بارها متوجه حساسیت مؤلفان در ارائة نکات آزمون‌ها می‌شود. در این کتاب سعی شده است پاسخ‌ها تا حد معقولی توضیح داده شود و نه مختصر یا زیاده از حد.

مسئولیت تهیة پاسخنامة بخش زبان عربی کتاب را جناب آقای «حسین منصوری شاد» و بخش زبان انگلیسی را آقای دکتر «حسین قنبری» برعهده گرفته‌اند. سایر بخش‌های کتاب دست‌نوشته‌های آقایان «محمدسامان جواهریان» و «حنیف افخمی ستوده» است. بدیهی است این اثر مانند هر اثر دیگر خالی از اشکال و لغزش‌ نخواهد بود. از این رو، از دانش‌آموزان عزیز و دبیران گرانقدر تقاضا دارد پیشنهادهای اصلاحی خود را با ما در میان بگذارند تا در چاپ‌های بعدی مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

در پایان لازم می‌دانم از زحمات انتشارات محترم فاطمی و به‌ویژه آقای حسین میرزایی تشکر کنیم.

 

کامنت ها

تعداد کامنت ها0

    اولین پیام باشید

کامنت شما

توضیحات