جهت استفاده از خدمات سایت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

نتایج درخشان ایران در المپیاد جهانی کامپیوتر ژاپن

0 محصول
سبد خرید شما خالی است.
قیمت:
0 تومان
مالیات:
0 تومان
قیمت کل:
0 تومان
15
شهریور
1397
$newsTitle

مهدی صفرنژاد سرپرست تیم اعزامی ایران،با اعلام این مطلب افزود: دراین مسابقات که با حضور 341 شرکت کننده از 87 کشور برگزار شد، تیم چهار نفره دانش‌آموزی ایران متشکل از محمد مهدوی رتبه ۲۶ جهان و مدال طلا، کیوان رضایی رتبه  ۶۳ جهان و مدال نقره، مهرداد صابری رتبه ۸۲ جهان و مدال نقره، سید مهدی صادق شبیری رتبه ۱۱۳ جهان و مدال برنز را به دست آوردند.


وی با اشاره به این که فرآیند گزینش و آموزش اعضای این تیم از زمستان آغاز شد،خاطرنشان کرد: درالمپیاد جهانی کامپیوتر، توانایی حل مسایل علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی دانش‌آموزان برگزیده ازسراسر دنیا سنجیده می‌شود. مسابقات در دو روز برگزار می‌شود و در هر روز به شرکت‌کنندگان 3 سوال و 5 ساعت وقت داده می‌شود.

صفرنژاد تصریح کرد: تابستان سال گذشته، ایران میزبان بیست ونهمین دوره ی المپیاد جهانی کامپیوتر بود. به این خاطر،نمایندگانی از ایران برای انتقال تجربیات درکمیته‌های اجرایی، علمی و فنی حضورخواهند داشت.

وی تاکید کرد: تاریخچه حضور ایران در این مسابقات به سال 1992 برمی‌گردد. ایران امسال برای بیست و پنجمین بار است که در این مسابقات حضور‌ می‌یابد. طی سال‌های گذشته درمجموع، 22 مدال طلا،54 مدال نقره و 25 مدال برنز حاصل تلاش کاروان ایران بوده است.

وی درپایان، با تاکید بر این که دکتر محمدعلی آبام، دکترعلی شریفی و دکترحمید ضرابی‌زاده، به ترتیب نمایندگان ایران درکمیته‌های بین‌المللی (اجرایی)، علمی و فنی المپیاد جهانی کامپیوتربودند، افزود: شهرسوکوبا محل برگزاری المپیاد جهانی باداشتن 240 دانشگاه و مرکزتحقیقاتی، به عنوان "شهرعلمی ژاپن" شناخته می‌شود.

 

 

کامنت ها

تعداد کامنت ها0

    اولین پیام باشید

کامنت شما

توضیحات