جهت استفاده از خدمات سایت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

آخرین اخبار

15
اسفند
1396
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد: ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع مدارس سمپاد

آموزش و پرورش موظف است تا اعلام نظر شورایعالی انقلاب فرهنگی نسبت به گزینش و ورود دانش‌آموزان به مدارس دوره یک متوسطه سمپاد طبق روال سابق اقدام کند.

مشروح خبر

4
اسفند
1396
مهاجرانی عنوان کرد: نگرانِ از دست دادن "تیزهوشان" و "استعدادهای برتر" هستیم/حذف مدارس سمپاد در دوره اول متوسطه آسیب‌زاست

 رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با تاکید بر اینکه مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون‌های سمپاد و حذف تدریجی این مدارس هنوز به عنوان قانون به ما ابلاغ نشده است، گفت: نگرانی‌هایی درباره از دست دادن تیزهوشان، استعدادهای برتر، ابعاد اجرای طرح شهاب به عنوان طرح جایگزین استعدادیابی داریم.

مشروح خبر

2
اسفند
1396
 چراغ ايزد افروخته سمپاد ، گزارشی از روزنامه شهروند
2
اسفند
1396
جام‌جم گزارش می‌دهد:  دست هاي خالي «شهاب»

مریم خباز، گرارش‌گر جام جم چنین می‌نویسد: کم پيش مي‌آيد از حضور وزير آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران چيزي عايد اصحاب رسانه نشود، ولي ديروز با اين که محمد بطحايي بيش از دو ساعت به سوالات خبرنگاران پاسخ داد، اما تقريبا پاسخ دندانگيري عايد هيچ کس نشد.

مشروح خبر

1
اسفند
1396
حذف مقطع متوسطه‌ی دوره ۱ سمپاد، «سلیقه» یا دور زدن قانون؟

سید آرمان وکیل، کارشناس آموزشی، مدرس و مشاور برنامه‌ریز در حوزه‌ی المپیاد و استعدادهای درخشان از نقایص قانونی حذف مدارس سمپاد می‌گوید و با استناد به اسناد بالادستی این تغییر رویه را برخلاف دستورالعمل‌های قبلی شواریعالی آموزش و پرورش و شورایعالی انقلاب فرهنگی می‌داند.

مشروح خبر

1
اسفند
1396
 تشدید "گزینش‌ سلیقه‌ای" و "بی‌عدالتی" با اجرای شیوه جدید جذب در مدارس غیردولتی/ زیرساختی برای نخبه‌پروری در مدارس دولتی وجود ندارد

در مقاله‌ای که به همت خبرگزاری ایلنا منتشر شده است؛ یک کارشناس حوزه آموزش و پرورش نسبت به تشدید "گزینش‌ سلیقه‌ای" و "بی‌عدالتی" در سیستم آموزشی با اجرای شیوه جدید جذب در مدارس غیردولتی هشدار می‌دهد و از زاویه‌ای عملی به نقایص اجرای طرح جنجالی وزیر می‌پردازد.

مشروح خبر

30
بهمن
1396
تحلیل روند برگزاری آزمون‌های ورودی مدارس پرورش استعدادهای درخشان

در این مقاله آقای دکتر امین عابدی‌نژاد، دانشجوی دکتری مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی، فعال آموزشی و مدرس با سابقه در حوزه‌ی استعدادهای درخشان به تحلیل وضعیت آزمون و ادعاهای مطرح شده پیرامون آزمون ورودی به این مدارس می‌پردازد.

مشروح خبر

30
بهمن
1396
تذکر اعلام بدموقع مصوبه «حذف مدارس سمپاد از متوسطه اول» به وزیر آموزش و پرورش

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: در جلسه این کمیسیون با وزیر آموزش و پرورش درباره حذف مدارس سمپاد، اعلام بدموقع این مصوبه مطرح شد زیرا برخی خانواده‌ها تا این موقع سال برای قبولی فرزند خود در مدارس سمپاد، هزینه‌هایی انجام داده‌اند.

مشروح خبر

29
بهمن
1396
دکتر کاظمی حقیقی  از طرح بدون پشتوانه‌ی علمی حذف مدارس تیزهوشان می‌گوید

در این مصاحبه که قرار هست در چند قسمت منتشر شود، آقای دکتر کاظمی که سال‌ها مشاور روانشناس حوزه‌ی ستادی سمپاد بوده‌اند و در حیطه‌ی روان‌شناسی کودک تیزهوش تخصص دارند؛ به نقد دلایل حذف دوره یک متوسطه‌ی سمپاد می‌پردازند. از شما دعوت می‌کنیم این مصاحبه‌ی خواندنی را مطالعه کنید.

مشروح خبر

29
بهمن
1396
مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر چه رهنمودهایی را در مورد استعدادهای درخشان ارائه داده‌اند؟

به مناسبت حذف مدارس دوره یک متوسطه‌ی سمپاد، ماخ مروری دارد بر آخرین تأکیدات مقام معظم رهبری پیرامون مسائل استعدادهای درخشان، سمپاد، طرح شهاب و لزوم هدایت خاص استعداد ایرانی در طی سال‌های گذشته. برای مطالعه‌ی بیانات به ادامه‌ی مطلب بروید. همچنین برای مشاهده‌ی فیلم آخرین سخنرانی ایشان در این باب اینجا کلیک کنید.

مشروح خبر

دوره های آتی

آزمون ها

ثبت نام گروهی

آخرین های گالری تصاویر

مدیر پایگاه اینترنتی ماخ

المپیاد جهانی زیست‌شناسی 2015

مراسم اختتامیه و اهدای مدال‌ها به دانش‌آموزان منتخب

مدیر پایگاه اینترنتی ماخ

المپیاد جهانی زیست‌شناسی 2015

کمیته‌ی علمی مسابقات در حال اهدای جوایز

مدیر پایگاه اینترنتی ماخ

المپیاد جهانی زیست‌شناسی 2015

سرپرست و مسئولین برگزاری مسابقات در مراسم اختتامیه

مدیر پایگاه اینترنتی ماخ

المپیاد جهانی زیست‌شناسی 2015

نمایی از مراسم اختتامیه - پرچم ایران در میان باقی کشورها به چشم می‌خورد

آخرین محصولات

شما میتوانید آخرین محصولات افزوده شده در فروشگاه را در این قسمت مشاهده نمایید.

آخرین فایل ها

شما میتوانید آخرین فایل های افزوده شده در کتاب خانه را در این قسمت مشاهده نمایید.

موسسه فرهنگی آموزشی ماخ

هیئت مدیره‌ی گروه فرهنگی آموزشی ماخ با استعانت از خداوند متعال و با پشتوانه‌ی چند دهه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان موفق، و با الگوی تربیت نخبه‌ی مؤثر، اقدام به تاسیس این ساختار جدید نموده است.

لذا در فاز اول افتتاح این مرکز آموزشی با توجه به احساس نیاز دانش‌آموزان نخبه برای ساماندهی فضای ناهمگون و آشفته‌ی المپیاد و با هدف ایجاد توازن و تعادل در آموزش نخبگان در تمامی نقاط برخوردار و کمتر برخوردار ایران عزیز [ذیل طرح شهاب]، اقدام به برنامه‌ریزی جهت افتتاح مرکز خدمات آموزشی حوزه‌ی المپیاد خود کرده است که از هم‌اکنون استفاده از امکانات این مرکز آموزشی برای دانش‌پژوهان عزیز امکان‌پذیر خواهد بود.

 

           ماخ؛ پیشرو در

                           مکتب آموزش المپیاد

200
کتاب
466
فایل
ماخ
213
عضو
425
خبر