جهت استفاده از خدمات سایت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

آخرین اخبار

27
آبان
1396
نسخه‌ای برای سمپاد پرونده تخصصی «سمپادی که نیست ...»/15

در مجموع می‌توان ریشه مشکلات سمپاد را در «واگذاری مدارس آن به مناطق آموزشی در سال ۱۳۷۹»، «افزایش پر شتاب و غیراستاندارد تعداد مدارس آن»، «ادغام آن با باشگاه دانش‌پژوهان جوان و تنزل رتبه سازمانی آن در سال ۱۳۸۹» و «قوت گرفتن مدارس غیردولتیِ بنگاهیِ به اصطلاح نخبه‌پرور» دانست.

مشروح خبر

24
آبان
1396
گفت و گو با محمد کرام‌الدینی سرپرست المیاد زیست‌شناسی باشگاه دانش‌پژوهان جوان

المپیاد زیست‌شناسی کشور امسال بیست ساله می‌شود. این المپیاد در این مدت مدال‌هایی از المپیادهای جهانی زیست‌شناسی به کشور آورده و علاوه بر این، بر آموزش زیست‌شناسی کشور اثرهایی گذاشته است. به علاوه، بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست‌شناسی در تیر ماه 1397 در تهران برگزار خواهد شد. برای روشن‌تر شدن کم و کیف المپیاد جهانی زیست‌شناسی گفت‌وگویی انجام شده است که در ادامه مشاهده می‌کنید (برگرفته از وبگاه ماهنامه رشد زیست‌شناسی)

مشروح خبر

23
آبان
1396
مدرسه ما زندگی‌محور است؛ پرونده تخصصی «سمپادی که نیست ...»/1۴

برخلاف آنچه بقیه فکر می‌کنند که در مدرسه سمپاد کار تربیتی نمی‌شود، همه فعالیت‌های ما تربیت‌محور است. جهت‌گیری این تربیت البته خیلی مهم است؛ اینکه نظام مدرسه به سمتی هدایت شود که دانش‌آموزان به لحاظ شخصیتی، کامل تربیت شوند. در مدرسه ما قرار نیست که دانش‌آموز انباشت ذهنی و علمی داشته باشد.

مشروح خبر

21
آبان
1396
گلادیاتورپروری یا نخبه‌پروری؟!پرونده تخصصی «سمپادی که نیست ...»/13

همزمان با تضعیف مدارس سمپاد، «تسلط رویکرد بنگاهی» در برخی مدارس غیر دولتی به اصطلاح نخبه‌پرور و «عدم نظارت نهادهای تخصصی» بر این مدارس، عملاً موجب انحراف جریان نخبه‌پروری و تبدیل آن به تربیت گلادیاتورهایی شده که قرار است برای تامین منافع صاحبان این مدارس به رقابت بپردازند.

مشروح خبر

15
آبان
1396
سمپاد باید باشد، ولی باید آن را اصلاح کرد پرونده تخصصی «سمپادی که نیست ...»/12

احتیاج داریم که در وزارت آموزش و پرورش برای موضوع استعدادهای برتر یک سازمانِ هیئت امنایی با بودجه مستقل وجود داشته باشد؛ سازمانی که گرچه زیر نظر وزیر است، اما استقلال، قدرت تصمیمگیری و قدرت اجرا دارد. همچنین باید بنیاد ملی نخبگان در آن نقش مؤثری داشته باشد.

مشروح خبر

15
آبان
1396
انتشار ترجمه کتاب Creative توسط انتشارات دانش‌پژوهان جوان
14
آبان
1396
ناچاریم حداقل سه نوع مدرسه داشته باشیم پرونده تخصصی «سمپادی که نیست ...»/11

به گزارش عیارآنلاین، با توجه به اهمیت سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ در تاریخچه سمپاد، در گفتگو با آقای ابراهیم سحرخیز، نظر ایشان در خصوص مهم‌ترین تحولات سمپاد در آن دوره، مورد سؤال قرار گرفت. ایشان در آن بازه زمانی معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش را بر عهده داشتند که یکی از مهم‌ترین معاونت‌های وزارتخانه محسوب می‌شود.

مشروح خبر

14
آبان
1396
برگزاري نخستين دورة كارسوق زبان فارسي (در جايگاه زبان علم) با عنوان كارسوق واژه‌گزيني

مركز ملّي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان با همكاري فرهنگستان زبان و ادب فارسي نخستين كارسوق واژه‌گزيني را در روزهاي جمعه و شنبه 12 و 13 آبان ماه 1396برگزار كردند.

مشروح خبر

14
آبان
1396
نخستین نشست هم‌اندیشی مدیران سمپاد با رییس جدید مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان
13
آبان
1396
جیب خالی، پُز عالی پرونده تخصصی «سمپادی که نیست ...»/10

بررسی وضعیت مالی مدارس سمپاد نشان می‌دهد که هزینه آن‌ها برای وزارت آموزش و پرورش به مراتب کمتر از مدارس عادی است. از سوی دیگر مدارس سمپاد در حالی در مضیقه اقتصادی قرار دارند که برخی مدارس غیردولتی بنگاهی، روزبه‌روز بر میزان شهریه خود افزوده و بر این اساس دائماً قوت بیشتری می‌گیرند.

مشروح خبر

دوره های آتی

آزمون ها

ثبت نام گروهی

آخرین های گالری تصاویر

مدیر پایگاه اینترنتی ماخ

المپیاد جهانی زیست‌شناسی 2015

مراسم اختتامیه و اهدای مدال‌ها به دانش‌آموزان منتخب

مدیر پایگاه اینترنتی ماخ

المپیاد جهانی زیست‌شناسی 2015

کمیته‌ی علمی مسابقات در حال اهدای جوایز

مدیر پایگاه اینترنتی ماخ

المپیاد جهانی زیست‌شناسی 2015

سرپرست و مسئولین برگزاری مسابقات در مراسم اختتامیه

مدیر پایگاه اینترنتی ماخ

المپیاد جهانی زیست‌شناسی 2015

نمایی از مراسم اختتامیه - پرچم ایران در میان باقی کشورها به چشم می‌خورد

آخرین محصولات

شما میتوانید آخرین محصولات افزوده شده در فروشگاه را در این قسمت مشاهده نمایید.

آخرین فایل ها

شما میتوانید آخرین فایل های افزوده شده در کتاب خانه را در این قسمت مشاهده نمایید.

موسسه فرهنگی آموزشی ماخ

هیئت مدیره‌ی گروه فرهنگی آموزشی ماخ با استعانت از خداوند متعال و با پشتوانه‌ی چند دهه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان موفق، و با الگوی تربیت نخبه‌ی مؤثر، اقدام به تاسیس این ساختار جدید نموده است.

لذا در فاز اول افتتاح این مرکز آموزشی با توجه به احساس نیاز دانش‌آموزان نخبه برای ساماندهی فضای ناهمگون و آشفته‌ی المپیاد و با هدف ایجاد توازن و تعادل در آموزش نخبگان در تمامی نقاط برخوردار و کمتر برخوردار ایران عزیز [ذیل طرح شهاب]، اقدام به برنامه‌ریزی جهت افتتاح مرکز خدمات آموزشی حوزه‌ی المپیاد خود کرده است که از هم‌اکنون استفاده از امکانات این مرکز آموزشی برای دانش‌پژوهان عزیز امکان‌پذیر خواهد بود.

 

           ماخ؛ پیشرو در

                           مکتب آموزش المپیاد

200
کتاب
466
فایل
ماخ
199
عضو
389
خبر