جهت استفاده از خدمات سایت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

برگزاری دوره‌ی آموزشی ضمن خدمت المپیاد ریاضی استان سمنان

0 محصول
سبد خرید شما خالی است.
قیمت:
0 تومان
مالیات:
0 تومان
قیمت کل:
0 تومان
3
دی
1395
$newsTitle

اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان با همکاری باشگاه دانش پژوهان جوان استان و موسسه فرهنگی آموزشی ماخ اقدام به برگزاری نخستین دوره‌ی آموزشی ضمن خدمت تربیت دبیر المپیاد ریاضی کرده است که گزارش اجرای آن در ادامه‌ی خبر آمده است.

 

همان‌طور که پیش از این در اینجا اعلام کرده بودیم؛ یکی از نیازهای توسعه‌ی پایدار آموزشی در استان‌ها استفاده و اتکا به نیروهای مقید و متعهد بومی استان است که با دل‌سوزی مثال‌زدنی و ارتباط دائمی و مؤثر بتوانند در جهت دهی آموزشی دانش‌آموزان بیشترین آثار ماتأخر را در روند علمی و تحصیلی دانش‌آموزان استان تابعه‌شان بگذارند.

 

از آنجا که در طی سال تحصیلی جاری باشگاه دانش‌پژوهان جوان استان، اقدام به برگزاری ثابت و پایدار کلاس‌های آموزشی تقویت بنیه‌ی علمی دانش‌آموزان در مدارس مختلف استان کرده است {می‌توانید گزارش بازدید از این دوره‌های آموزشی را در اینجا ببینید} برای افزایش سطح مشارکت دانش‌آموزان و در سیاست‌گذاری‌های کلان استان تصمیم بر این شد که تعلیمات آموزشی حوزه‌ی المپیاد از سال‌های دوره‌ی یک متوسطه آغاز شود و این مهم به دوش معلمین بومی استان گذاشته شود. از همین رو این دوره‌ی آموزشی با حضور سرگروه‌های آموزشی ریاضی شهرستان‌های استان و مدرسین ریاضی برجسته‌ی دوره‌های یک و دو متوسطه‌ی استان برگزار شد.

 

 

نخستین گام از این دوره‌ی آموزشی توسط دکتر محسن جمالی معاونت اسبق وزارت آموزش و پرورش و ریاست اسبق باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار می‌شود. آقای دکتر جمالی علاوه‌بر مسئولیت اجرایی فوق سال‌ها از مدرسین برجسته وتوانمند المپیاد ریاضی در مدارس برتر کشور بوده‌اند و سابقه‌ی پرورش چند ده مدال‌آور المپیاد کشوری و جهانی را در کارنامه‌ی خود دارند. آقای محسن جمالی علاوه بر این؛ مسئولیت سرپرستی تیم ملی المپیاد ریاضی در سال گذشته و عضویت در تیم طراحان سؤالات المپیادهای جهانی را نیز در کارنامه‌ی خود دارند.

 

موسسه فرهنگی آموزشی ماخ در تلاش است برای ایجاد عدالت آموزشی و استفاده‌ی همکاران آموزشی سایر استان‌ها از امکانات و زیرساخت‌های آموزشی نخستین شعبه‌ی استانی باشگاه دانش‌پژوهان جوان، مطالب تولید شده در فرآیند این دوره‌ها را به رایگان منتشر کند. لذا همکاران علاقمند می‌توانند با تماس با دفتر مرکزی موسسه نسبت به دریافت DVD فیلم کلاس‌های آموزش روش تدریس و فرآیند المپیادی‌سازی دانش‌آموزان تماس حاصل فرمایند.

 

آقای دکتر محسن جمالی در حال توضیح ساختارهای کلی المپیاد ریاضی در دوره‌ی ضمن خدمت برگزار شده به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان

 

 

** در پایان از سرکار خانم نادری مدیر محترم مرکز آموزشی فرزانگان سمنان که میزبانی اجرایی این دوره را بر عهده داشتند کمال تشکر و قدردانی را داریم.

 

 

کامنت ها

تعداد کامنت ها0

    اولین پیام باشید

کامنت شما

توضیحات