جهت استفاده از خدمات سایت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

حضور تیم رژیم صهیونیستی در المپیاد جهانی کامپیوتر تهران! شایعه یا واقعیت؟

0 محصول
سبد خرید شما خالی است.
قیمت:
0 تومان
مالیات:
0 تومان
قیمت کل:
0 تومان
13
مرداد
1396
$newsTitle

رئیس المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ گفت: تیم رژیم صهیونیستی نتوانست به طور رسمی در المپیاد جهانی کامپیوتر شرکت کند و به تنهایی در مسابقه‌ای غیررسمی در کشور روسیه شرکت کرد.

 

محمد علی ابام در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: پیش از تصویب میزبانی المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ برای جمهوری اسلامی ایران، هیئت نمایندگی ایران صریحا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی امکان حضور در این مسابقات را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: به همین دلیل در سه سال گذشته رژیم صهیونیستی به همراه برخی کشورهای غربی تلاش‌های فراوانی برای لغو میزبانی ایران داشتند که خوش‌بختانه موفق به این کار نشدند و ایران حتی حاضر نشد که هیچ‌گونه دعوت‌نامه‌ای برای رژیم صهیونیستی صادر شود و یا این که این رژیم به صورت آنلاین در مسابقات شرکت کند.

آبام افزود: بنا بر اعتراف نماینده رژیم صهیونیستی در اجلاس جهانی المپیاد کامپیوتر بیش‌ترین سرخوردگی ایجاد شده برای اسرائیل نه عدم امکان شرکت در المپیاد جهانی بلکه این موضوع بوده است که ایران رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسد و حاضر نیست حتی یک دعوت‌نامه برای رژیم صهیونیستی صادر کند.

وی گفت: با این حال با توجه به مشکلات متنوعی از جمله عدم وجود روابط دیپلماتیک که هر ساله مانع حضور برخی کشور‌ها در المپیاد جهانی کامپیوتر می‌شود، که از آن جمله می‌توان به عدم امکان شرکت تیم جمهوری اسلامی ایران در دو دوره از ادوار قبلی المپیاد جهانی کامپیوتر در کشورهای آمریکا و مصر اشاره کرد، کمیته بین‌المللی المپیاد کامپیوتر در دو سال گذشته قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن کشورهایی که امکان شرکت در المپیاد جهانی کامپیوتر را ندارند، می‌توانند طی یک تقاضای رسمی که باید حداقل یک سال قبل از برگزاری المپیاد به کمیته‌ی بین‌المللی ارسال شود در یک مسابقه غیررسمی که به طور هم‌زمان در یکی از کشورهایی که کمیته بین‌المللی تعیین می‌کند شرکت کنند.

آبام افزود: لازم به ذکر است که طبق مصوبه، شرکت کنندگان در این مسابقه مدال رسمی دریافت نمی‌کنند و نتایج آن‌ها در جدول امتیازات المپیاد اصلی در کشور میزبان درج نمی‌شود؛ بر اساس این قانون، تیم رژیم صهیونیستی از پارسال تقاضا داد که در مسابقه غیررسمی در کشور روسیه شرکت کند، پیرو این مصوبه، برای ابراز همراهی با رژیم صهیونیستی، کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و استرالیا نیز درخواست حضور در مسابقه غیررسمی در روسیه را داشتند که توسط کمیته‌ی بین‌المللی پذیرفته نشد.

وی گفت: در نتیجه رژیم صهیونیستی به تنهایی در این مسابقه غیررسمی حضور یافت؛ برگزاری این مسابقه غیررسمی کاملا بر عهده کشور روسیه بود و علیرغم تقاضای روسیه، ایران هیچ گونه امکاناتی از جمله سامانه داوری را در اختیار این مسابقه قرار نداد.

آبام در پایان تاکید کرد: تیم رژیم صهیونیستی امسال پس از ۲۰ سال برای اولین بار نتوانست به طور رسمی در المپیاد جهانی کامپیوتر شرکت کند و در عوض تیم فلسطین توانست به عنوان اولین تجربه حضور به طور رسمی در المپیاد جهانی کامپیوتر ایران شرکت کند.

کامنت ها

تعداد کامنت ها0

    اولین پیام باشید

کامنت شما

توضیحات