جهت استفاده از خدمات سایت نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

در نشست با مدیران مدارس استعدادهای درخشان آذربایجان شرقی مطرح شد؛ فاطمه مهاجرانی: دنباله رو پرورش و تقویت مهارت‌های زندگی اجتماعی و کارآفرینی دانش آموزان باشیم

0 محصول
سبد خرید شما خالی است.
قیمت:
0 تومان
مالیات:
0 تومان
قیمت کل:
0 تومان
9
شهریور
1397
$newsTitle

رییس مرکز ملّی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در نشست با مدیران مراکز استعدادهای درخشان قطب 2 کشور خواستار پرورش و تقویت مهارت‌های زندگی اجتماعی و کارآفرینی دانش‌آموزان شد.

 

رییس مرکز ملّی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان وزارت در نشست روسای ادارات استعدادهای درخشان قطب دو کشوری و مدیران مراکز استعدادهای درخشان استان آذربایجان شرقی اظهار نمود: پرورش و تقویت قابلیت‌های علمی بالا در کنار تعمیق مسایل اعتقادی، هویتی و مهارتهای اجتماعی ارتباطی دانش‌آموزان نگاه، توجه و زبان ویژه‌ای را می طلبد و ماموریت و وظیفه مسئولین و مربیان حوزه‌ی استعدادهای درخشان تربیت انسانهای عالم و وارسته، کنش‌گر و فعال، متعادل و مسئولیت پذیر است.

وی با بیان اینکه باید یاد دهیم دانش‌آموزان ضمن شرکت در مسابقات انفرادی و مدال‌آوری، فعالیت‌های جمعی و اردوهای آموزشی را تجربه نمایند، هنر مراکز علمی سرآمد را تیم سازی و تمرین کارهای تیمی دانسته و فلسفه المپیادها، جشنواره‌ها و کارسوق‌های علمی و پژوهشی را گسترش علوم مختلف و ژرف اندیشی در علوم پایه برشمرد.

فاطمه مهاجرانی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم استعدادهای درخشان واقعا در مسیر درست پیش برود حتما باید بر کیفیت موضوعات و الگوهای استاندارد تمرکز کنیم و بستر حرکت به سمت بنگاههای دانش بنیان و کسب مهارتهای کارآفرینی را فراهم نماییم.

وی تصریح نمود: چون نسل جدید ویژگی‌های جدیدی دارند نیازها و زبانشان عوض شده باید با زبان خودشان صحبت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری نخبگان علمی‌اش را واگذار و رها نمی‌کند و ما نیاز به گسترش جریان نخبه پروری داریم تا با کمک این سرمایه‌های انسانی تمدن ایران اسلامی را متعالی نماییم.

مهاجرانی در خاتمه ضمن ابراز خرسندی از کسب رتبه‌های برتر دانش‌آموزان استان آذربایجان شرقی در المپیاد جهانی، کنکور سراسری و ... از کسب رتبه اول وزارتی عملکرد اداره استعدادهای درخشان استان در ارزیابی شاخص‌های آموزشی و پرورشی قدردانی نمود.

 

کامنت ها

تعداد کامنت ها0

    اولین پیام باشید

کامنت شما

توضیحات